Przedszkole Miejskie 'Rządz' w Grudziądzu
TerminRodzaj uroczystości
WrzesieńOgólnopolski Dzień Przedszkolaka – razem wesoło się bawimy.
Wrzesień - PaździernikBezpieczny przedszkolak – wizyta policjanta. Spacer po okolicy przedszkola, poznanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
ListopadŚwięto Niepodległości - uroczystość w przedszkolu.
Wspólne odśpiewanie hymnu Polski.
Pasowanie na Przedszkolaka.
„Dzień pluszowego misia” - zabawy i konkursy.
GrudzieńMikołajki
Spotkanie z Mikołajem – wigilia przedszkolna.
StyczeńBal karnawałowy.
Dzień Babci i Dziadka.
LutyJestem aktorem i poznaję teatr.
MarzecPowitanie Wiosny – Dzień bociana - zaprezentowanie piosenek o tematyce wiosennej przez poszczególne grupy przedszkolne.
Konkurs fotograficzno-ekologiczny dla dzieci i rodziców „Grudziądz jakiego nie znacie” (zdjęcie, ramka wykonana z materiałów ekologicznych).
KwiecieńPoznawanie najbliższego środowiska, specyfiki swojego regionu i Grudziądza – spotkanie z muzealnikiem.
„Szukamy wielkanocnego koszyka”
Dzień Ziemi – „Czyste powietrze wokół nas”.
Maj„Święto flagi” - kształtowanie uczuć patriotycznych dzieci poprzez włączanie ich w obchody świąt państwowych.
Sylwetki wielkich Polaków – Jan Paweł II.
Dzień Mamy i Taty
CzerwiecFestyn rodzinny
Dzień Dziecka. ”Koleżeństwo, przyjaźń i zabawa” – wdrażanie do podejmowania zdrowej i sportowej rywalizacji.
Wycieczka dzieci Nicwałd lub Extreme z okazji Dnia Dziecka.
Autor: Aga