Drodzy rodzice, proszę przeczytać swoim dzieciom.

Kochane dzieci!!!

21 marca przyszła do nas Pani Wiosna. Niestety w tym roku nie powitaliśmy jej wspólnie... Mamy jednak dla Was pewną tajemniczą misję do spełnienia. Zamieniamy Was wszystkich w Tropicieli Wiosny, którzy zrealizują wspólnie z rodzicami następujące zadania:

Zwiastuny Wiosny - oglądamy film i uważnie słuchamy opowiadania o wiośnie https://www.youtube.com/watch?v=iG4QBT1ycqc

5-6 latki - Wiosenna łamigłówka - wymyślamy jak największą ilość wyrazów, które kojarzą się nam z wiosną. Zapisujemy je sami lub z pomocą rodziców. Następnie zaznaczamy samogłoski na czerwono zaś spółgłoski na niebiesko.

Pamiętajcie, że każdy Tropiciel jest uważny, pomysłowy i wytrwały. 

W takim razie do boju moi mali, dzielni Tropiciele!!!

Dbajcie o siebie . Życzymy Wam dużo zdrówka!!!


Drodzy Rodzice!
Mamy nadzieję, że czas kwarantanny upływa w zdrowiu a dzieci utrwalają wiadomości, o które prosiliśmy w poprzedniej wiadomości. Zachęcamy aby dzieci w tym czasie korzystały z istniejących w sieci stron edukacyjnych, które uczą poprzez zabawę. Przesyłamy Państwu link do strony, która według nas jest warta polecenia: 
http://www.zyraffa.pl/przedszkolak

Również zachęcamy do zaglądania na naszą stronę, gdzie znajdziecie propozycje zabaw i zadań dla swoich dzieci. Systematycznie będziemy w tej zakładce dodawać nowe propozycje. 

Prosimy uściskać dzieci- otaczamy ciepłymi myślami całe Wasze rodziny życząc dużo zdrówka i licząc na jak najszybsze spotkanie w murach przedszkola.


Drogie dzieci!!!

Pamiętacie nasze zabawy z białymi, czerwonymi i niebieskimi cegiełkami. Z pomocą rodziców wykonajcie zestaw takich cegiełek 10 szt.białych, 10 szt. czerwonych , 10szt. niebieskich. Waszym zadaniem będzie ułożenie za pomocą białych cegiełek schematu wyrazów, które kojarzą wam się z wiosną np. bocian, bazie, krokusy, trawa itp. Następnie na białe cegiełki nakładacie czerwone (samogłoski), niebieskie (spółgłoski). Pokażcie Waszym rodzicom jak super wykonujecie to zadanie i że macie moc:-) Pozdrawiamy 


  Propozycje dla dzieci (proszę skopiować link)

https://drive.google.com/drive/folders/14JKQhsCIGnT5a8T10Y5FmAkw5o84-E_9

https://eduzabawy.com/karty_p

 


 propozycje-zabaw.pdf


Wiosenne drzewko -praca plastyczna. 

Potrzebne materiały : pasek krepy różowej i brązowej, rolka od papieru, zielona kartka od bloku technicznego, ołówek, klej, nożyczki. A więc zaczynamy :-)