Drodzy rodzice, proszę przeczytać swoim dzieciom.

Kochane dzieci!!!

21 marca przyszła do nas Pani Wiosna. Niestety w tym roku nie powitaliśmy jej wspólnie... Mamy jednak dla Was pewną tajemniczą misję do spełnienia. Zamieniamy Was wszystkich w Tropicieli Wiosny, którzy zrealizują wspólnie z rodzicami następujące zadania:

Zwiastuny Wiosny - oglądamy film i uważnie słuchamy opowiadania o wiośnie https://www.youtube.com/watch?v=iG4QBT1ycqc

3-4 latki - Witaj Wiosno!- wykonujemy pracę plastyczną na podstawie filmu i własnych wiosennych wspomnień np. farbami, kredkami, wydzieranką z kolorowego papieru.

Pamiętajcie, że każdy Tropiciel jest uważny, pomysłowy i wytrwały.

W takim razie do boju moi mali, dzielni Tropiciele!!!

Dbajcie o siebie . Życzymy Wam dużo zdrówka!!!

Przesyłamy Państwu kolejną porcję zabaw i zajęć, które można wykorzystać w domu:

www.superstyler.pl/dziecko/zabawy-dla-dzieci-w-domu/

II Zabawy paluszkowe są uwielbiane przez małe dzieci, a na dodatek wspaniale wpływają na ich rozwój. Czas spędzony na zabawach paluszkowych jest pełen radości!

1. Najprostsza wyliczanka:

Idzie rak, nieborak (palcami udajemy, że idziemy po ciele dziecka)

Jak uszczypnie, będzie znak! (na słowo "znak" łaskoczemy malucha)

2. Wyliczanka z członkami rodziny

W tej wyliczance po kolei pokazujemy palce, każdy nasz palec obrazuje jednego członka rodziny. Zaczynamy od kciuka:

Ten pierwszy to dziadziuś,

A przy nim babunia.

Największy to tatuś,

A przy nim mamunia.

A to ja dziecinka mała,

I oto moja rodzinka cała.

III Zachęcamy do zapoznania się z wiosenną piosenką www.youtube.com/watch?v=Snz1dt33mKE

IV "Zielone podarunki dla Pani Wiosny"- wyszukiwanie w domu zielonych przedmiotów, gromadzenia ich na dywanie, nazwanie zebranych "podarunków". Zwrócenie uwagi na występowanie różnorodnych odcieni barwy zielonej.

V  mumandthecity.pl - proszę wejść w hasło "Jak się bawić w domu z czterolatkiem"

VI eduzabawy.com/karty_pracy/