Zmierzenia na miesiąc listopad

Dzieci 6 letnie

1. Kształtowanie codziennych nawyków higienicznych po zabawie i przed posiłkiem. Wprowadzenie liter m, M; doskonalenie słuchu fonematycznego zapoznanie z obrazem graficznym, analiza
    i synteza. Doskonalenie umiejętności budowania wypowiedzi na określony temat. Zabawy matematyczne; wprowadzenie liczby i cyfry 5, zapoznanie z liczbą 5 w aspekcie kardynalnym i porządkowym.

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu oraz zestawy ćwiczeń gimnastycznych. Zajęcia umuzykalniające. Zabawy plastyczne.

1. „Kącik Molika Książkowego” – słuchanie tekstów literackich. Rozwijanie aktywnych postaw prozdrowotnych. „ Rodzina Adama” – wprowadzenie liter d, D; doskonalenie słuchu fonematycznego zapoznanie z obrazem graficznym, analiza i synteza.   Zabawy matematyczne, konstruowanie gry planszowej. Zabawy umuzykalniające. Zabawy plastyczne. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym; zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas zabawy.

1. Układanie rymowanek dotyczące jesieni i darów jesieni, rozwijanie kreatywnego myślenia. Doskonalenie umiejętności cięcia nożyczkami. Ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej. Zabawy matematyczne, rozwijanie logicznego myślenia. Zabawy umuzykalniające. Zabawy
    w ogrodzie przedszkolnym, spacery w okolicy przedszkola.

1. „ Domy” – opowiadanie D. Kossakowskiej; wprowadzenie liter y, Y; doskonalenie słuchu fonematycznego zapoznanie z obrazem graficznym, analiza i synteza. Ćwiczenia grafomotoryczne. „Kącik Molika Książkowego” – słuchanie tekstów literackich.  „ Zero” – zabawa matematyczna; wprowadzenie liczby i cyfry 0, zapoznanie z liczbą 0,
    w aspekcie kardynalnym i porządkowym. Zabawy umuzykalniające. Zabawy plastyczne.