Zamierzenia  na miesiąc grudzień

dzieci  5 – 6 letnie

1. Chcę być Świętym Mikołajem” – wprowadzenie liter „ r, R” , doskonalenie słuchu fonematycznego, zapoznanie z obrazem graficznym, analiza i synteza, doskonalenie umiejętności wyróżniania głoski w nagłosie. Zabawa matematyczna; wprowadzenie liczby i cyfry 6, rozwijanie myślenia matematycznego. Śpiewanie kolęd – wyjaśnienie pojęcia „ kolęda”. Zestawy ćwiczeń gimnastycznych – dbałość o rozwój fizyczny dzieci. Zabawy plastyczne.

1. „ Pada śnieg – święta tuż, tuż” – „ Lubię zimę” – opowiadanie twórcze, rozwijanie aktywności słownej. Zabawa matematyczna; wprowadzenie liczby i cyfry 7, rozwijanie myślenia matematycznego, wyrabianie umiejętności przełożenia tekstu literackiego na język matematyczny. „ Jaki jest śnieg” – zabawa badawcza. ” Zestawy ćwiczeń gimnastycznych – dbałość o rozwój fizyczny dzieci. Zabawy plastyczne.

1. „ Zbliżają się święta” – „ Świąteczne tradycje – rozmowa, przypomnienie zwyczajów
    i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wyjaśnienie pojęcia – tradycja. „ Figury geometryczne” – zabawa dydaktyczna: utrwalanie kształtu i nazw figur geometrycznych, określanie ich charakterystycznych cech. Śpiewanie kolęd. Zestawy ćwiczeń gimnastycznych – dbałość o rozwój fizyczny dzieci. Zabawy plastyczne.

1. „ Wspomnienie świąt” – swobodne wypowiedzi dzieci dotyczące spotkania wigilijnego, tradycji. „ Prezenty” – zabawa matematyczna; sprawne przeliczanie, ustalanie więcej czy mniej. Wspólne śpiewanie kolęd. Zestawy ćwiczeń gimnastycznych – dbałość o rozwój fizyczny dzieci. Zabawy plastyczne.