Dnia 20.03.2021 został rozstrzygnięty I Ogólnopolski Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Online ,,Action Song’’ organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Językowe ,,Mali Giganci’’ w Toruniu. W konkursie wzięło udział 36 placówek wychowania przedszkolnego. Nasze Przedszkole reprezentował zespół w składzie: Klara Tarkowska i Maksymilian Mgłosiek z grupy Zuchy. Z przyjemnością informujemy, że Klara i Maks otrzymali wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!
 

Oto link do wyróżnionego występu https://www.youtube.com/watch?v=gTkyUTwXd44

 

Główny Inspektorat Sanitarny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu zachęca do korzystania z aplikacji STOP COVID, która może stanowić skuteczne narzędzie w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS CoV-2. 

 

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.

 

Monitoruje ona otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości

poniżej 2 metrów. Jeśli np. dany użytkownik ma dodatni wynik testu – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. Aplikacja jest systematycznie udoskonalana. Za jej pomocą można np. po otrzymaniu informacji o kontakcie z osobą zakażoną zapisać się na test. Dostępna jest w kilku językach i działa na terenie Unii Europejskiej.

Szczególnie ważne jest, aby aplikację zainstalowało i używało jak najwięcej osób, mieszkańców naszego województwa.

 

Materiały dotyczące aplikacji STOP COVID znajdują się na stronie:

 

https://www.gov.pl/web/protegosafe

 

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w czwartek 4 lutego, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal. Pojawiły się kotki, tygryski, małpki, gepardy, misie. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Oto zdjęcia grupowe naszych przedszkolaków

  

Bal Karnawałowy w budynku przy ul.Łęgi 17  odbędzie się 4 lutego (czwartek).

W roku tym prosimy Państwa o przekazanie 1% podatku dla mamy naszego wychowanka. Pomóżmy p. Magdalenie w walce z chorobą nowotworową.  Każda, nawet maleńka suma nabiera wielkiej wagi, kiedy trafi na konto pani Magdaleny i przybliży ją do zwycięstwa w walce z bezlitosną chorobą. Twój jeden procent podatku  to mały gest, który ma wielką moc!