Dnia 5 listopada do naszego przedszkola przyjechała Toruńska Filharmonia z koncertem muzycznym pt. "Polska moja Ojczyzna" . Każdy przedszkolak dowiedział się kto to jest patriota i dlaczego Polska jest naszą Ojczyzną. Wspólne dobro to nie tylko nasz kraj, ale i nasze miasto, i nasze przedszkole, i nasze rodziny. To bycie dobrym dla drugiego, szacunek i dbanie o to co mamy najcenniejszego: kulturę, przyrodę, język. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, pomagały rozwiązywać zagadki dotyczące wiedzy o Polsce.

Dzieci z oddziału Zuchy zaczynają swoją przygodę ze szkołą już w przedszkolu. Pierwsze zajęcia odbyły się w świetlicy. Działania te mają na celu przede wszystkim wprowadzenie dzieci w świat edukacji szkolnej tj. zapoznać  z wyglądem budynku - rozmieszczeniem sal i ich przeznaczeniem, wyposażeniem klas, sposobem prowadzenia zajęć lekcyjnych, itp. ale również umożliwienie dzieciom nawiązać przyjaźnie, zapewnić poczucie bezpieczeństwa „pod skrzydłami” starszych kolegów. 

21 października "Zuchy" i "Krasnale" uczestniczyły w spektaklu pt. "Konik Garbusek" w Bibliotece Miejskiej im.W.Kulerskiego w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego - Biblioteka dla każdego.

Dzieci z oddziału "Zuchy" i "Krasnale" brały udział w  zajęciach  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia odbyły się w miasteczku  ruchu drogowego.

Dnia 15.10.2019r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Pan Wodorek i superbohaterowie”

W tym spektaklu dzieje się tyle, że aż trudno to opisać. Spektakl jest pełen dobrych żartów, skeczy i czasem tylko nie wiadomo czy to teatr czy kabaret. Zdziwi się każde dziecko, a dorośli będą osłupieni gdy dowiedzą się że prawdziwych Superbohaterów można spotkać w każdym domu

Profesorek Wodorek zaprasza dzieci do swojego laboratorium. Spektakl dotyczy problemów higieny oraz uzależnień więc wezmą w nim udział bakterie, wirusy oraz części ciała, takie jak płuca. Przyjrzymy się z bliska rączkom i zobaczymy czy na pewno są czyste. Okaże się dlaczego ich staranne mycie przed jedzeniem jest takie ważne. Nie mówimy lecz pokazujemy jakie negatywne skutki może wywołać lekkomyślność.

     Spektakl jest interakcyjny. Profesorek zaprosi dzieci do stworzenia szalonej orkiestry, która w rockandrollowym stylu rozweseli największego ponuraka. Dzieci dodatkowo będą miały bardzo śmieszne zadanie aktorskie do odegrania w jednej ze scen. W spektaklu występuje dwójka aktorów, pacynki i kolorowe pełne fantazji stroje, które poruszą wyobraźnię. Oprócz oryginalnej autorskiej muzyki i szalonej piosenki, będziemy świadkami wyjątkowo oryginalnej poezji.