W czwartek, 7.03 grupa dzieci pięcioletnich wybrała się po raz pierwszy do Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu na zajęcia "Leśny savoir-vivre". Przedszkolaki poznały i utrwaliły sobie zasady panujące w tym jakże gościnnym miejscu - lesie.

12.03 grupa "Zuchy" odwiedziła kolejny raz CEE, tym razem tematem były "Małe, zwinne i pracujące mrówki". Dzieci z pewnością nie spodziewały się takiej dawki ciekawostek na temat tych małych owadów! Oprócz wysłuchania ciekawego wykładu na temat życia, pracy, a także znaczenia mrówek w przyrodzie, dzieci mogły obserwować "na żywo" jak wygląda gniazdo mrówek, to czym się zajmują. Okazało się, że mrówki to bardzo społeczne stworzenia tworzące mniejsze lub większe kolonie, których nie zależy się bać! Są niesłychanie pożyteczne dla ekosystemu - porządkują las i przyczyniają się do utrzymania równowagi w przyrodzie :)

Dziękujemy pracownikom Centrum Edukacji Ekologicznej za gościnę i możliwość uczestnictwa w ciekawych lekcjach przyrody - "Krasnale" i "Zuchy" wraz z wychowawczyniami.