DRODZY RODZICE!

W związku z czasowym zamknięciem żłobka z powodu epidemii koronawirusa, która obowiązuje w całym kraju dzieci muszą pozostać w domu pod opieką rodziców. W trosce

o Wasze pociechy proponujemy cykl zabaw dla najmłodszych. Otrzymają Państwo podpowiedzi, co robić z dzieckiem w tym trudnym okresie.

Zabawy dla dzieci do 3 lat to wyzwanie dla wszystkich rodziców. Maluchy w tym wieku to żywe skarby, ciekawe świata, pragnące każdego dnia nowych doznań. Wszelkie zabawy szybko się nudzą, więc musimy znaleźć dla nich nowe zastosowanie w ciekawej zabawie.

ZABAWY PLASTYCZNE z wykorzystaniem farby, papieru kolorowego lub piasku. Dzieci lubią malować palcami maczanymi w farbie rożne obrazki z kolorowanek. Można również odciskać dłonie lub stopy pomalowane farbą na białej kartce papieru.

Zabawy piaskiem kinetycznym lub dowolną masa wykonaną z mąki. To co prawda często bałagan w domu, ale dla dziecka niezwykle rozwijająca i pobudzająca wyobraźnię zabawa.

Dzieci lubią również wyklejać różne obrazki z wykorzystaniem papieru kolorowego lub gazet. Dziecko może z pomocą rodziców podrzeć papier lub gazetę i przyklejać na obrazek.

W ten sposób dziecko ćwiczy rączki i pobudza zmysł dotyku.

ZABAWY UMUZYKALNIAJĄCE przy których można w domu śpiewać piosenki, powtarzać rymowanki, które już są znane dzieciom. Są to zabawy i pląsy, które znają Państwo z dzieciństwa takie jak" Baloniku nasz malutki", "Stary niedźwiedź mocno śpi", "Kółko graniaste", a także piosenki o "Ślimaczku", "Kotku"czy "Malusieńki pająk" oraz wiele innych piosenek czy wyliczanek, które dzieci potrafią śpiewać, pokazywać, a także wystukiwać rytm.

ZABAWY W TEATRZYK z wykorzystaniem skarpetek czy rękawiczek. To wspaniała nauka zachowań społecznych, rozwijająca mowę i wyobraźnię. Można również stworzyć teatrzyk z zabawek dostępnych w domu takich jak lalki czy ulubione maskotki.

CZYTANIE KSIĄŻEK to również miło spędzony czas z rodzicami. Nie przejmuj się jeśli dziecko bardziej jest skupione na przeglądaniu książek, zmianie stron niż słuchaniu tego co nie udało Ci się przeczytać do końca. Można wtedy poczytać wierszyki "Lokomotywa", "Na straganie", "Okulary" czy krótkie rymowanki.

Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko powróci do normy i będziemy mogli cieszyć się na spotkanie z dziećmi i ich rodzicami. Pozdrawiamy.

 

OPIEKUNKI GRUPY SŁONECZEK I STOKROTEK