Zaczynamy kolejny cykl zabaw dla dzieci. Będą to zabawy związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Oto kilka pomysłów na zabawę, które nawet małemu dziecku pozwolą poczuć świąteczną atmosferę.

 

PISANKI - Narysować na kartce lub kartonie jedno lub kilka jajek różnej wielkości. Łatwiej jest je ozdobić niż prawdziwe. Pokaż dziecku, że można je pokolorować kredkami, farbami lub wyklei plasteliną, papierem kolorowym lub wełną. Gotowe pisanki można wyciąć i ułożyć w koszyczku lub powiesić na ścianie.

ZABAWA W CHOWANEGO - Pierwszego dnia Wielkanocy ukryjcie w różnych częściach domu kilka pisanek. W poszukiwaniu pomogą dziecku proste wskazówki np. szukaj tam gdzie śpią maskotki, zajrzyj do szuflady, albo sprawdź w koszyku. Oczywiście dziecko będzie potrzebowało Waszej pomocy w poszukiwaniu.

DOMOWY OGRÓDEK - Przed świętami można wysiać rzeżuchę. Do słoiczka, miseczki lub kubeczka po jogurtach włóż wilgotną watę lub ręczniczek papierowy i posyp ziarenkami rzeżuchy. Ustawcie ją w słonecznym miejscu i 2-3 razy dziennie zraszaj wodą. Codziennie zaglądajcie, czy już się niezieleni. Powolne wzrastanie roślinki może na początku wydawać się nudne dziecku, ale pokaże mu, że warto być cierpliwym i wytrwałym.

ZABAWY Z JAJKIEM - Jajko umyj ugotuj na twardo. Gdy wystygnie daj je dziecku. Niech je obraca w dłoniach, turla po stole i ogląda. Kiedy się znudzi pokaż mu jak może rozbić skorupkę. Na pewno spodoba mu się stukanie łyżeczką lub pukanie nim o stół, a potem obieranie z twardej skorupki.

 

OPIEKUNKI GRUPY SŁONECZEK I STOKROTEK