Przedstawiamy przykładowe zabawy dla dzieci na kolejny tydzień. Każde zaangażowanie dziecka w zabawę ma pozytywny wpływ na jego rozwój.

DZIECIĘCY TOR PRZESZKÓD-Przygotowujemy dziecku tor przeszkód. Na podłodze rozkładamy przedmioty wykonane z różnych materiałów tj. dywanik, kocyk, poduszka, ręcznik, a także mały stolik lub krzesło pod którym dziecko będzie mogło się przeczołgać. Dziecko pokonuje trasę ułożoną z przedmiotów omijając, skacząc lub chodząc po przeszkodach. Można ułożyć tor z butelek, które dziecko będzie omijać tak, żeby się nie przewróciły.

ZABAWA Z KOCYKIEM-Do tej zabawy potrzebny będzie nam koc. Rodzice rozkładają i pomagają dziecku się na nim położyć. Następnie bujają dziecko w kocu. Można także ciągnąć koc, na którym znajduje się dziecko.

Koc może posłużyć nam także do zabawy w chowanego. Rodzice przykrywają się kocem mówiąc "Gdzie jest, mama?". Gdy dziecku uda się odkryć rodzica to wołamy "A ku, ku?". Potem następuje zmiana i my szukamy dziecko.

MAŁA ORKIESTRA-Nie masz w domu instrumentów muzycznych. Nic trudnego- zróbcie je sami. Wystarczy plastikowa butelka po napoju lub jogurcie, do którego wspólnie wkładamy guziki, ziarenka grochu lub fasoli. Dziecko może ozdobić swój instrument pisakami lud naklejkami. Pamiętaj, że trzeba zabezpieczyć nakrętkę butelki owijając ją taśmą.

ZABAWA W CHOWANEGO- Dzieci uwielbiają zabawę w chowanego. W domu wystarczy schować się za kanapą, ukryć w szafie lub za drzwiami. Pamiętaj, że musisz być częściowo widoczny dla dziecka, aby wystraszyło się Twojej nieobecności.

 

OPIEKUNKI GRUPY SŁONECZEK I STOKROTEK