Drodzy rodzice kolejny cykl zabaw dla Waszych dzieci. Mamy nadzieję, że miło spędzacie razem ten trudny dla wszystkich czas.

SEGREGOWANIE ZABAWEK - Połóż przed dzieckiem kilka pojemników, do których włóżcie zabawki, zależnie od ich rodzaju  wielkości,koloru,faktury. Na przykład do pierwszego pojemnika same pluszaki, do drugiego klocki,a do trzeciego kredki. Można segregować same pluszaki na misie, kotki czy pieski. Rozłóż kartki papieru w różnych kolorach np. żółtą,czerwoną, niebieska.  Niech dziecko układa na nich klocki w tym samym kolorze co kartka papieru.

ZABAWY Z WODĄ - Daj dziecku do zabawy miskę napełnioną wodą, albo bawcie się podczas kąpieli. Włóżcie do wody różne przedmioty i obserwujcie, które utoną, a które będą unosić się na wodzie. Wykorzystujcie przedmioty znalezione wokół siebie plastikowy woreczek, drewnianą łyżkę, zamkniętą pustą butelkę.

ZABAWA W NAŚLADOWANIE - Pokaż dziecku obrazki przedstawiające zwierzęta, ale mogą to być również ilustracje zwierząt w książeczkach. Naśladujcie razem wydawane przez nie odgłosy. Poproś dziecko, żeby wskazywało jaki dźwięk wydaje konkretne zwierzę.

WOREK Z ZABAWKAMI - Wrzuć do przezroczystego worka kilka małych zabawek,które dziecko zna. Najlepiej,żeby były to zabawki o różnej strukturze np. pluszowa piłka lub maskotka, mała książeczka, drewniane autko. Poproś, żeby dziecko włożyło tam rączkę  i  wyciągnęło wskazany przez Ciebie przedmiot.

ZABAWA CO SŁYSZYSZ - Słuchaj z dzieckiem radia i rozmawiaj z nim o tym co słyszycie np. "Teraz mówi Pani", "Teraz gra muzyka". Odgadnijcie odgłosy i dźwięki, które słyszycie za oknem. Eksperymentujcie z dźwiękami słuchajcie piosenek szybciej i wolniej oraz głośniej i ciszej. Przerywaj zabawę momentami ciszy i w tym czasie dziecko może np. stanąć na jednej nodze, złapać się za głowę, albo stać w bezruchu. Możecie również tańczyć i biegać w rytm muzyki.

 

OPIEKUNKI GRUPY SŁONECZEK I STOKROTEK.