Czas izolacji jest szczególnie trudny dla rodziców, którzy muszą połączyć pracę zdalną z zapewnieniem opieki i zabawy swojemu dziecku. Oto kilka zabaw dla dzieci.

ZABAWA W MASAŻ - Lubią tą zabawę maluchy, a także starsze dzieci. Buduje ona bliskość dziecka z rodzicami, a także daje sporo radości. Sympatyczny masaż można wykonać do różnych rymowanek, które rodzice pamiętają ze swojego dzieciństwa np. "Pisze Pani na maszynie "czy "Babcia placek ugniatała". Można samemu tworzyć opowiadania i malować palcami na plecach dziecka. Zabawa na pewno nie skończy się na jednym masażu.

GIMNASTYKA - Ubierz siebie i dziecko w wygodne ubranie i włączcie sobie wesołą muzykę. W takiej atmosferze na pewno będzie się lepiej ćwiczyć. Zacznijcie od np.30 sekund biegu w miejscu lub wzdłuż pokoju. Można wykonać również takie ćwiczenia jak: 10 pajacyków z klaskaniem w dłonie nad głową,5 podskoków i skłonów do ziemi,10 przysiadów, a także po 5 skłonów do jednej i do drugiej nogi. Nie musicie wykonać wszystkich ćwiczeń to ma być dla was świetna zabawa.

ODRYSOWANIE KSZTAŁTÓW - Na podłodze rozłóż arkusz szarego papieru, na którym połóż dziecko, a następnie ty odrysuj jego kształt. Wytnij go, a dziecko niech spróbuje dorysować oczy, usta, nos, a także ubranie to, które ma na sobie, a może być to strój księżniczki czy kosmonauty. Możecie również na kartce papieru odrysować proste szablony zabawek np. lalkę, pluszaka czy samochodzik. Potem pokoloruj kredkami, pomaluj farbami lub wyklej.

ZABAWA PLASTYCZNA- 2 maja-to święto flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Barwy narodowe w kolorach białym i czerwonym symbolizują flagę Polski. Możecie z dzieckiem wykonać flagę. Przygotujcie kartkę białego papieru podzielcie na pół. Wyklejcie ją białymi porwanymi kartkami papieru w górnej części kartki, a dolna część kartki czerwonymi kawałkami papieru. Gotową flagę przyklej na patyczek do szaszłyków lub na słomkę do napoju. Ciekawym pomysłem jest wykonanie flagi przez odrysowanie konturu mapy Polski na kartonie. Wytnij mapę z kartonu i wyklej lub pomaluj w kolorze białym i czerwonym.

OPIEKUNKI GRUPY SŁONECZEK I STOKROTEK