Termin                                                                   Rodzaj uroczystości

Wrzesień Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – razem wesoło się bawimy.

Październik Bezpieczny przedszkolak – wizyta policjanta. Spacer po okolicy przedszkola, poznanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Listopad Święto Niepodległości - uroczystość w przedszkolu.
Wspólne odśpiewanie hymnu Polski.     Pasowanie na Przedszkolaka.      „Dzień pluszowego misia” - zabawy i konkursy.

Grudzień Mikołajki Spotkanie z Mikołajem – wigilia przedszkolna.

Styczeń Bal karnawałowy.  Dzień Babci i Dziadka.

Luty Jestem aktorem i poznaję teatr.

Marzec  Powitanie Wiosny – Dzień bociana - zaprezentowanie piosenek o tematyce wiosennej przez poszczególne grupy przedszkolne.  Konkurs fotograficzno-ekologiczny dla dzieci i rodziców „Grudziądz jakiego nie znacie” (zdjęcie, ramka wykonana z materiałów ekologicznych).

Kwiecień Poznawanie najbliższego środowiska, specyfiki swojego regionu i Grudziądza – spotkanie z muzealnikiem.„Szukamy wielkanocnego koszyka”Dzień Ziemi – „Czyste powietrze wokół nas”.

Maj        „Święto flagi” - kształtowanie uczuć patriotycznych dzieci poprzez włączanie ich w obchody świąt państwowych.Sylwetki wielkich Polaków – Jan Paweł II.Dzień Mamy i Taty

Czerwiec  Festyn rodzinny Dzień Dziecka. ”Koleżeństwo, przyjaźń i zabawa” – wdrażanie do podejmowania zdrowej i sportowej rywalizacji.