Jakie znasz zawody”

Wiosną 2021 roku odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Jakie znasz zawody?”, który był organizowany przez CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH w Grudziądzu, którego realizatorem jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Prace plastyczne mogły wykonywać dzieci w określonych kategoriach wiekowych. Celem tego konkursu była popularyzacja zawodów rzemieślniczych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Poznając różne zawody dzieci zdobywają wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym, jak również uczą się szacunku dla pracy innych. Zadaniem konkursu było stworzenie prac plastycznych przedstawiających ludzi wykonujących różne zawody. Prace miały odzwierciedlać wiedzę dzieci na temat przedstawionego przez nich zawodu, miały też koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy, rozwijać kreatywność, a także umiejętność prezentowania własnych obserwacji.

Z naszego przedszkola w konkursie brały udział dzieci czteroletnie, pięcioletnie i sześcioletnie. Z grupy „Zuchy” brały udział Lena W. oraz Klara T. - zajęła II miejsce pod opieką p. H. Szadkowskiej, ;

z grupy „Krasnale”- Zuzanna M. i Emma R. pod opieką p. B. Wawrzyniak i M. Szymańskiej , „Pszczoły” Antoni Z.- III miejsce i Martyna W. - wyróżnienie pod opieką p. M. Szlachty.

Serdecznie gratulujemy !

Dnia 20.03.2021 został rozstrzygnięty I Ogólnopolski Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Online ,,Action Song’’ organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Językowe ,,Mali Giganci’’ w Toruniu. W konkursie wzięło udział 36 placówek wychowania przedszkolnego. Nasze Przedszkole reprezentował zespół w składzie: Klara Tarkowska i Maksymilian Mgłosiek z grupy Zuchy. Z przyjemnością informujemy, że Klara i Maks otrzymali wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!

Oto link do wyróżnionego występu https://www.youtube.com/watch?v=gTkyUTwXd44

Zbieramy owoce drzew leśnych

I m.-Julia Kunke -Starszaki
III m. -Michał Budzyński - Starszaki
wyróżnienie- Mateusz Pietruszyński - Starszaki
udział - Lena Dębowska - Starszaki

,,Chronimy środowisko 2019/2020''      Zbiórka płyt CD

1 .m -Maksymilian Dutkowski-Starszaki 2019/2020

2 .m.-Maja Grynda-Zuchy

3.m.-Piotr Lewandowski

Wyróżnienia:

•Mateusz Pietruszyński -Starszaki

•Zuzanna Kotz-Starszaki

•Lena Dębowska-Starszaki

•Marcelina Magdowska-Starszaki

•Zuzanna Rogalska -Starszaki

•Pola Grzybowska-Starszaki 2019/2020

•Julia Lipowska-Starszaki 2019/2020

•Krzysztof Woźniak-Zuchy

W konkursie zorganizowanym przez CEE "Zbieramy owoce drzew leśnych" Pola Majka z liczbą 280 kg kasztanów, zajęła III miejsce. Gratulujemy!

*********************************************************************************************

W kolejnej edycji zbiórki kasztanów ogłoszonej przez Centrum edukacji ekologicznej nad Torem nasze przedszkole zajęło 1 miejsce wśród przedszkoli grudziądzkich . Zebraliśmy ponad 2400 kg kasztanów.  Z czego 1600 zebrała grupa Zające. 1 miejsce wśród przedszkolaków zajęła Julia Kunke . Zebrała ponad tonę kasztanów .2 miejsce zajęła Pola Majka Z grupy Starszakow . Wyróżnieni zostali Mateusz Pietruszynski ,Oskar Panieczko i Michał Budzyński-grupa Zające. Nagrodzone dzieci zaproszone zostały wspólnie z rodzicami na pieczenie kiełbasek przy ognisku . Wszystkim nagrodzonym i biorącym udział gratulujemy i dziękujemy za udział.