******************************************************************************************************************
IMPREZA SPORTOWA "SPRAWNY PRZEDSZKOLAK" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 20, 21.02.2023
 
Propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, współdziałanie w zespole. 
 
 
 
******************************************************************************************************
BIEG PRZEDSZKOLAKA

Dnia 16.09.2021 r. odbył się  BIEG PRZEDSZKOLAKA, który ze względu na niesprzyjającą aurę przeprowadzony został na dwóch salach gimnastycznych w trochę innej formie niż planowano.

Uczestnikami zabaw sportowych były sześcioletnie dzieci ze wszystkich przedszkoli miejskich. Nasze Przedszkole reprezentowała grupa Zuchów

Celem tej imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, pokazanie, że można bawić się bez rywalizacji przestrzegając reguł zabaw oraz zachęcanie młodego pokolenia do korzystania z obiektów sportowych i ścieżek rowerowych, których jest coraz więcej na ternie Grudziądza.


Organizatorami BIEGU PRZEDSZKOLAKA byli:

Wioleta Bramborska – Pełnomocnik Prezydenta Grudziądza ds. sportu szkolnego

Zyta Banasiak – Dyrektor Przedszkola miejskiego „ Tarpno”

Katarzyna Paterek – koordynator zawodów – nauczyciel PM „Tarpno”

Waldemar Chyliński – sędzia główny – organizator techniczny – nauczyciel SP 20

Marek Bergmann – Dyrektor SP 20 – gospodarz obiektów sportowych

Serwis fotograficzny – Małgorzata Ambrosius – Okońska.


Przedszkolaki dobrze się bawiły pokonując przeszkody podczas biegu, a największą radość sprawiły im otrzymane medale i drobne upominki.

  

 

 


Jakie znasz zawody”

 

Wiosną 2021 roku odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Jakie znasz zawody?”, który był organizowany przez CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH w Grudziądzu, którego realizatorem jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Prace plastyczne mogły wykonywać dzieci w określonych kategoriach wiekowych. Celem tego konkursu była popularyzacja zawodów rzemieślniczych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Poznając różne zawody dzieci zdobywają wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym, jak również uczą się szacunku dla pracy innych. Zadaniem konkursu było stworzenie prac plastycznych przedstawiających ludzi wykonujących różne zawody. Prace miały odzwierciedlać wiedzę dzieci na temat przedstawionego przez nich zawodu, miały też koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy, rozwijać kreatywność, a także umiejętność prezentowania własnych obserwacji.

Z naszego przedszkola w konkursie brały udział dzieci czteroletnie, pięcioletnie i sześcioletnie. Z grupy „Zuchy” brały udział L. W. oraz K. T. - zajęła II miejsce pod opieką p. H. Szadkowskiej, ;

z grupy „Krasnale”- Z. M. i E. R. pod opieką p. B. Wawrzyniak i M. Szymańskiej , „Pszczoły” A. Z.- III miejsce i M. W. - wyróżnienie pod opieką p. M. Szlachty.

Serdecznie gratulujemy !


Dnia 20.03.2021 r. został rozstrzygnięty I Ogólnopolski Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Online ,,Action Song’’ organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Językowe ,,Mali Giganci’’ w Toruniu. W konkursie wzięło udział 36 placówek wychowania przedszkolnego. Nasze Przedszkole reprezentował zespół w składzie: K. T. i M. M. z grupy Zuchy.
Z przyjemnością informujemy, że K. i M. otrzymali wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!
 
 

Oto link do wyróżnionego występu https://www.youtube.com/watch?v=gTkyUTwXd44


Zbieramy owoce drzew leśnych

I m.-J. K. -Starszaki
III m. -M. B. - Starszaki
wyróżnienie- M. P. - Starszaki 
udział - L. D. - Starszaki

,,Chronimy środowisko 2019/2020''      Zbiórka płyt CD    

 1 .m -M. D. -Starszaki 2019/2020                                                         

2 .m.-M. G.a -Zuchy                                 

3.m.-P. L.                               

Wyróżnienia:                                                     

•M. P. -Starszaki                 

•Z. K. -Starszaki                                 

•L. D. -Starszaki                             

•M. M. -Starszaki                 

•Z. R. -Starszaki                         

•P. G. -Starszaki 2019/2020     

•J. L. -Starszaki 2019/2020           

•K. W. -Zuchy


W konkursie zorganizowanym przez CEE "Zbieramy owoce drzew leśnych" P. M. z liczbą 280 kg kasztanów, zajęła III miejsce. Gratulujemy!

 

*********************************************************************************************

W kolejnej edycji zbiórki kasztanów ogłoszonej przez Centrum edukacji ekologicznej nad Torem nasze przedszkole zajęło 1 miejsce wśród przedszkoli grudziądzkich . Zebraliśmy ponad 2400 kg kasztanów.  Z czego 1600 zebrała grupa Zające. 1 miejsce wśród przedszkolaków zajęła J. K. . Zebrała ponad tonę kasztanów .2 miejsce zajęła P. M. Z grupy Starszakow . Wyróżnieni zostali M. P. ,O. P. i M. B.-grupa Zające. Nagrodzone dzieci zaproszone zostały wspólnie z rodzicami na pieczenie kiełbasek przy ognisku . Wszystkim nagrodzonym i biorącym udział gratulujemy i dziękujemy za udział. 


Dziesięcioro dzieci z grupy "Straszaki" wzięło udział w konkursie plastycznym "Instrumenty muzyczne, czyli .... coś z niczego", organizowanym przez Przedszkole Miejskie "Strzemięcin". Luiza za perkusję realnych rozmiarów otrzymała wyróżnienie.

 

********************************************************************************************

Centrum Edukacji Ekologicznej działające w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu - rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego "Chrońmy Środowisko 2018/2019" nagrodzone dzieci za największą zbiórkę baterii:

T. E. "Biedronki"

M. G. "Pszczoły"

********************************************************************************************

Centrum Edukacji Ekologicznej działające w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zaprosiło grudziądzkie przedszkolaki do udziału w konkursie plastycznym
„Eko wakacje”.

I miejsce - M. P. "Krasnale"
II miejsce - A. R. "Pszczoły"
Wyróżnienie: A. P. - Krasnale
O. T. – Pszczoły