Nasza placówka to instytucja opiekuńczo – wychowawcza dla dzieci od 20 tygodnia do lat trzech. Maluchy mają zapewnioną odpowiednią opiekę oraz warunki do rozwoju psychicznego i fizycznego. Opiekujący się nimi personel, ma za zadanie zapewnić dzieciom wyżywienie, bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki bytowe.

Decyzja o zapisaniu malucha do żłobka wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami:

• pomaga w rozwoju społecznym malucha - im wcześniej dziecko ma częsty kontakt z rówieśnikami, tym łatwiej jest mu zawierać nowe znajomości w późniejszym wieku. Dzieci korzystające ze żłobka stają się bardziej śmiałe;
    poszerza horyzonty doświadczeń u dziecka. Dziecko, które ma szansę przebywać wśród dzieci zdobywa więcej ciekawych doświadczeń niż w domu rodzinnym;
    uczy samodzielności. Dzieci, które uczęszczają do żłobka, szybciej i chętniej zdobywają nowe umiejętności.

Atrakcją naszego żłobka jest między innymi plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Dzieci podczas ładnej pogody bardzo lubią z niego korzystać.

Nasi podopieczni pod uważnym i doświadczonym okiem profesjonalnej kadry rozwijają wyobraźnię i zainteresowania.

Dyrektor                 Brygida Bagniewska

Główny księgowy      Mariola Orzoł

Dietetyk                  Anna Rzymkowska

Oddział SŁONECZKA

Aneta Jesionowska   opiekunka dziecięca
Anna Rocol              opiekunka dziecięca

Oddział STOKROTKI

Teresa Wenta                            opiekunka dziecięca
Renata Czajkowska - Manelska    pielęgniarka dyplomowana

Pracownicy obsługi:

Bogdan Gumowski

Ewa Iterman

Krystyna Kardas

Hanna Krawczyk

Wanda Michalska

Ramowy rozkład dnia pobytu dziecka w Żłobku

6:00 – 8:00    przyjmowanie dzieci, rozmowy indywidualne z rodzicami. Zabawy dowolne według zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne i inne,
8:00 – 8:10    zabiegi higieniczne i przygotowanie do śniadania,
8:10 – 8:30    śniadanie,
8:30 – 9:00    zabiegi pielęgnacyjne po śniadaniu,
9:00 – 10:30   zajęcia organizowane przez opiekunki wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju,
10:30 – 11:00  zabiegi higieniczne i przygotowanie obiadu,
11:00 – 11:30  obiad,
11:30 – 12:00  zabiegi higieniczne po obiedzie, przygotowanie do snu
12:00 – 13:30  leżakowanie,
13:30 –13:50   zabiegi higieniczne po leżakowaniu i przygotowanie do podwieczorku,
13:50 – 14:10  podwieczorek,
14:10 – 14:30  zabiegi higieniczne po podwieczorku,
14:30 – 16:00  zabawy w salach lub w ogródku, zajęcia dowolne i organizowane przez opiekunki. Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, odbiór dzieci.