W listopadzie odbył się w naszym przedszkolu konkurs na Kreatywną zabawkę, którą przygotowały dzieci z rodzicami.  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem . Do przedszkola przy ul. Łęgi wpłynęło 23 prac, ul. Mastalerza wpłynęło 37 prac . Jury wyłoniło 3 główne miejsca . Pozostali uczestnicy za swoje prace otrzymali wyróżnienia . Wszystkim gratulujemy pomysłów .

Dzień pluszowego misia

W naszym przedszkolu  25 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! ”Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie .Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy przedstawienie o prawach dziecka  udziałem pacynek .Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Dnia 12 listopada 2019 r. "Starszaki" były z wizytą w Bibliotece i Czytelni gdzie odbywały się zajęcia edukacyjne.

W ramach współpracy ze Szkoła Podstawową nr 20 "Starszaki" poznały boiska szkolne i aktywnie spędziły czas korzystając ze sprzętu i gier planszowych.

W ramach podnoszenia zdolności manualnych i usprawniania motoryki małej i dużej dnia 07.11.2019r. dzieci z grupy ul.Mastalerza - STARSZAKI , ul.Łęgi -  KRASNALE, SMERFY, ZUCHY wzięły udział w zabawach grafomotorycznych pt. "Ręce duże, małe robią prace doskonałe"