Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 12.02.2020 r. w przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna . Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku wodzirej  zachęcał do śpiewania znanych piosenek. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

W naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody powrotu Grudziądza do Macierzy . Po 148 latach niewoli Grudziądz stal się wolnym miastem . Już od 100 lat mieszkańcy naszego miasta cieszą się wolnością.  Rok Błękitnej Pamięci to szereg imprez kulturalnych i edukacyjnych poświęconych tej tematyce . Nasi goście z zapartym tchem oglądali występy przedszkolaków.

„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, Tam ludzie dobre serca mają, …”

Muzyka zawsze była i będzie nieodzownym elementem wszelkiego świętowania. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadza zawsze atmosferę jedności i radości.

16 stycznia w naszym przedszkolu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu mamy Malwiny z grupy „Zuchy” oraz rodziców Pauliny z grupy „Krasnale”. Ten muzyczny dialog międzypokoleniowy, dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i radości, i zapewne na długo zapadnie w pamięć wszystkich uczestników.  Dziękujemy!!!

Dnia 20.12.2019r. nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy z Grudziądza, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Pokazali również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć jak wygląda mundur, lizak, kajdanki. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Na koniec spotkania dzieci i nauczyciele podziękowali Strażnikom za złożoną wizytę i zaprosili na kolejną. Przedszkolaki w nagrodę dostały od naszych gości kolorowanki utrwalające wiadomości z przeprowadzonej prelekcji.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia oraz występ dzieci z oddziału "Zuchy" (ul.Łęgi 17) "Starszaki" (ul.Mastalerza 6).Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, składały sobie życzeń oraz zjadły wspólny wigilijny obiad.Oczywiście nie zabrakło  spotkania z Gwiazdorem a tym samym prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.