SZANOWNI RODZICE!

Informujemy, że 8 kwietnia 2019r. w naszej placówce rozpoczyna się OGÓLNOPOLSKI STRAJK nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

W związku z powyższym nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim dzieciom należytej opieki.

Licząc na Państwa wyrozumiałość, prosimy o zaopiekowanie się dziećmi we własnym zakresie.

Rodzice, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki,(dotyczy tylko tych rodziców, którzy wcześniej w swoich grupach zadeklarowali brak opieki nad dzieckiem) mogą przyprowadzić dzieci do Przedszkola Miejskiego "RZĄDZ"  do budynku przy ul. Łęgi 17 oraz do budynku przy ul. Mastalerza 6.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WYROZUMIAŁOŚĆ

Rodzice dzieci uczęszczających do grudziądzkich placówek

W związku z planowaną ogólnopolską akcją strajkową i liczbą nauczycieli deklarujących swój udział w tej akcji protestacyjnej jest wielce prawdopodobne, że wszystkie placówki oświatowe (przedszkola i szkoły) w naszym mieście nie będą w stanie prowadzić swoich zajęć, a tym samym zapewnić należytej opieki dzieciom i młodzieży.

Dlatego Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą o zrozumienie tej wyjątkowo trudnej sytuacji. Stąd, w poczuciu odpowiedzialności i w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych,  apel do Rodziców, aby w czasie trwania strajku, w miarę swoich możliwości, nie wysyłać dzieci do przedszkoli i szkół.

Masowy charakter strajku odbiera miastu możliwość skutecznego zorganizowania zastępstw nauczycieli biorących udział w tej ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

"W krainie bajek ziarnko prawdy mieszka". W książkach fantazja z prawdą chodzą w parze. I razem bają jak starzy bajarze!" 2 kwietnia, jak co roku przypada "Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci". W naszym Przedszkolu nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu. Dlatego Zuchy i Krasnale wybrały się do Biblioteki Miejskiej  na Rządzu. Na wstępie dzieci dowiedziały się, że święto książki dla dzieci obchodzone jest od narodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Następnie były zagadki słowne, obrazkowe dotyczące bajek, baśni oraz postaci w nich występujących. Zagadki przeplatane były różnymi zabawami i oczywiście czytaniem utworów.

„Mamo, tato, baw się ze mną” - wspólne z dziećmi i rodzicami zabawy z wykorzystaniem metod aktywnych

Zajęcia otwarte z rodzicami najmłodszej grupy "Kurczaki" .Wspólne zabawy z rodzicami, ozdabianie wielkanocnych koszyczków.

list.pdf