11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z Panią Dyrektor i personelem placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

HYMN ul. Łęgi   https://youtu.be/nKkPH5IMRsg

HYMN ul. Mastalerza   https://youtu.be/CFmpuLhXrKM

Na zebraniu Rady Rodziców ustalono następujące sprawy:

Wigilia Przedszkolna

oddział "0" przy SP nr 20    14 grudnia

ul. Łęgi 17    16 grudnia

ul. Mastalerza 6   17 grudnia

Bal Karnawałowy

ul. Łęgi 17  9 luty

ul. Mastalerza 6   10 luty

Po konsultacji z Radą Rodziców oraz Sanepidem, dzieci wracają do mycia zębów w przedszkolu. Prosimy o przynoszenie kubeczków, pasty oraz szczoteczki ze specjalną nasadką, chroniącą szczoteczkę - oczywiście wszystko podpisane.

Skład Rady Rodziców w zakładce RADA RODZICÓW.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych z MEDSAR . Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan Marcin - ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora.

Wszystkie dzieciaczki od rana niecierpliwie oczekiwały występu cyrkowców. Wreszcie pojawili się - Kasia  i klaun Miecio, którzy przygotowali dla dzieci moc atrakcji. Swój program rozpoczęli wesołą piosenką cyrkową, a następnie zaprezentowali występ . Przerwy w występach uatrakcyjniał dzieciom prześmieszny klaun Miecio. Wielką atrakcją okazała się możliwość udziału dzieci w programie artystycznym np. chodzenie po linie.

Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledzili pokazy artystów i nagradzali je gromkimi brawami. Dziękujemy za moc atrakcji, przemiłą atmosferę , super podejście do dzieci!!!!