Tym razem tematem naszego spotkania była EKOLOGIA. Jak zawsze było dużo śmiechu, muzyki a nawet tańców! Dziękujemy! 

ul. Łęgi 17

ul. Mastalerza 6

W związku z Dniem Kropki, który obchodzimy 15 września, przedstawiamy


10 sposobów na określenie talentów dziecka

Pragniemy, by nasze dzieci wybijały się ponad przeciętność, odnosiły sukcesy w życiu, chcemy, by odnalazły swoje pasje i rozwijały wrodzone zdolności. Zdaniem psychologów, wiele wyjątkowych zdolności można rozpoznać już w wieku 5–6 lat. W jaki sposób? Obserwuj dziecko. Zwracaj uwagę, co lubi robić, jakie czynności świetnie mu idą i sprawiają największą frajdę.
Oczywiście zdarza się, że sześciolatek, który rwie się do książek, w dalszych latach życia zarzuca swoje literackie pasje i… odnosi sukcesy w sporcie. Ale to naturalne. Udowodniono, że pielęgnowanie talentów wspaniale wpływa na ogólny rozwój młodego człowieka. To właśnie dlatego dziecku często udaje się potem zabłysnąć (np. w szkole)   w zupełnie innej dziedzinie niż ta, na którą wskazywałyby wcześniej odkryte predyspozycje. Psycholodzy podkreślają jednak, że początkowo przejawiane uzdolnienia na ogół rzadko zanikają. Oczywiście pod warunkiem, że dziecko ma szansę rozwijać je przy wsparciu rodziców.

Oto 10 talentów, jakie może odkryć i rozwijać Twoje dziecko.

Kasia L., Asia N., Ania S.

Grudziądzka biblioteka po raz dziewiąty przyłącza się do Narodowego Czytania, odbywającego się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą 12. odsłony akcji jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.


W sobotę 9 września 2023 r. o godz. 12:00 zapraszamy grudziądzan do uczestnictwa w tym wydarzeniu. W tym roku spotykamy się w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.


Fragmenty powieści czytać będą:
– Maciej Glamowski – Prezydent Grudziądza,
– Szymon Gurbin – Wiceprezydent Grudziądza,
– Beata Gurbin,
– Wioletta Pacuszka – dyrektor grudziądzkiego Muzeum,
– Piotr Jezierski,
– Zbigniew Grablis,
– bibliotekarze: Jadwiga Biedzińska, Danuta Jóźwiak-Rezmer, Nikoleta Owczarzak.


Spotkanie uatrakcyjni śpiew Dominiki Rezmer.


Podczas Narodowego Czytania będzie można uzyskać okolicznościowy stempel we własnym egzemplarzu „Nad Niemnem”.