26.05.2023r. dzieci z grup: "Smerfy", "Krasnale", "Skrzaty" i "Zuchy" wybrały się do kina na bajkę "Ernest i Celestyna: Misja muzyka", czyli opowieść o niedźwiedziu i małej myszce, podróżujących do rodzinnej krainy, aby naprawić zepsute skrzypce. Bajka przypadła dzieciom do gustu, o czym świadczyła cisza i skupienie na sali podczas seansu :) 

Z okazji Dnia Dziecka nauczycielki z przedszkola przy ul. Mastalerza zrobiły dzieciom niezwykłą niespodziankę – wystawiły przedstawienie pt. „Baśniowy Ambaras”. W bajkowe postacie wcieliły się nauczycielki oraz personel.  Spektakl został entuzjastycznie przyjęty i długo oklaskiwany przez wychowanków. 

 

W budynku przy ul. Łęgi 17 Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od przedstawienia, które przygotowały panie nauczycielki - "Kaczka Dziwaczka". Po dawce śmiechu przyszedł czas na poczęstunek i zebranie sił na dalszą zabawę. W przedszkolnym ogrodzie zorganizowane były zawody sportowe, zabawy z chustą animacyjną, tańce.... To był naprawę udany dzień! 

25.05.23 r. przedszkole odwiedziła GRUPA T z teatrzykiem pt. "Bajki na jednej nodze". Zobaczyliśmy zbiór kilku najpopularniejszych bajek: "Czerwony Kapturek", "Królewna śnieżka", "Kopciuszek". W spektaklu poruszone były ważne kwestie  - aby nie ufać nieznajomym; żeby dbać o higienę/myć zęby oraz aby myć warzywa i owoce przed jedzeniem. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają przesłania z obejrzanego skeczu!

Nasze przedszkole zorganizowało konkurs plastyczno-techniczny na temat ,,Ze starego coś nowego/ eko-przyjaciel". Cieszył się on dużym zainteresowaniem, dotarło bardzo dużo, pięknych prac. 11 maja odbyła się wystawa i uroczyste wręczenie nagród. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w naszym konkursie. Dziękujemy za zainteresowanie, zaangażowanie oraz piękne, ciekawe prace.

Organizatorki konkursu: Anna Wiśniewska, Magdalena Szlachta, Magdalena Oborska, Anna Stankiewicz, Karolina Murawska, Kinga Dobrzańska.

Moja Ziemio ukochana

życzę słońca Ci od rana

czystej wody i powietrza

żebyś była coraz „lepsza”.

Pięknych pól i czystych lasów,

trochę chmurek, śpiewu ptaków,

pięknych kwiatów letnią porą

Boś Ty naszą jest podporą.

Bardzo wszyscy Cię kochamy

i się bardzo postaramy,

by najmniejszy skrawek Twój

czysty był, jak wody zdrój.