Dzieci z grupy "Zające" wraz z rodzicami wsparli akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując na konto fundacji 100 zł z funduszu grupowego.

Dziękujemy za zaangażowanie, hojność i wielkie serce!!

"Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich- małych i dużych!"

Hejże, hejże, hola, hola,
tańczą dzieci z przedszkola.
Hejże, hejże, dana, dana,
tańczą twista i kankana.

Karnawałowy bal mają.
Och, jak pięknie wyglądają!
Są i pszczółki, biedroneczki,
misie, małpki, cyganeczki.
Są i królewny, i księżniczki,
królewicze, ogrodniczki.
Wszyscy pięknie wystrojeni,
uśmiechnięci, zadowoleni.
Stroje mają wystrzałowe,
piękne, modne, kolorowe.
Błyszczą tiule, koroneczki,
fruwają zwiewne falbaneczki.
Brzęczą bransolety, koraliki,
stukają dziewczęce obcasiki.
Wystukują rytm kankana,
hejże, hola, dana, dana.
Hejże, hola, hopsasa,
tańczą dzieci obertasa.
Muzyka głośno gra.
Jest zabawa na sto dwa.
To jest bal nad bale.
Dzieci bawią się wspaniale.
Nawet w rytm muzyki
tańczą małe baloniki.
Jak karnawał to karnawał,
są tańce, świetna zabawa.
I tylko wszystkim dzieciom żal,
że kończy się ten cudny bal.
Nie chcą kończyć. Nie, nie, nie!
Przecież świetnie bawią się.

Fotorelacja z balu w przedszkolu przy ul.Łęgi - 25.01.2023r.

Ul.Mastalerza- 26.01.2023r.

W środę, 14 grudnia w Przedszkolu przy ul. Łęgi odbyło się piękne przedstawienie jasełkowe z udziałem dzieci z najstarszej grupy. Świąteczny nastrój podkreśliły niecodzienne stroje dzieci i bożonarodzeniowa dekoracja sali. "Zuchy" zaprezentowały się wspaniale wcielając się w postaci wprost z Betlejem!

W czwartek, 15 grudnia, dzieci z grupy Starszaki, z budynku przy ul. Mastalerza, zorganizowały jasełka, podczas których dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, taneczne oraz wokalne.

Dopracowane w każdym szczególe przedstawienie było okazją do przybliżenia biblijnej historii. Występ dzieci miał w sobie mnóstwo uroku i w szczególny sposób wprowadził zgromadzoną widownię w wyjątkowy nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Natomiast wizyta Mikołaja sprawiła wszystkim dzieciom mnóstwo radości!

W ubiegłym tygodniu dzieci z grup: "Smerfy", "Krasnale", "Zuchy", "Zające" i "Starszaki" odwiedziły chatkę Św. Mikołaja, która mieści się w jednym ze spichlerzy, w pobliżu ratusza. Na miejscu, w pięknie zaaranżowanym pomieszczeniu czekał na nas Gwiazdor wraz ze swoimi Elfami! Można było napisać list i wrzucić go do specjalnej skrzynki. Największą jednak atrakcją okazał się symulator sań Św. Mikołaja. Dzieci wybrały się nimi z Krainy Mikołaja do tunelu czasu, następnie poleciały nad znanymi miastami i miejscami na świecie, a nawet w kosmos!

9 grudnia dzieci z grupy „Zające” wybrały się z wizytą do Klubu Seniora "Słońce". Celem tej wizyty było uczestnictwo najmłodszych w warsztatach przygotowanych przez seniorów. Na dzieci czekały różne stanowiska: pieczenie pierniczków, ubieranie choinki, przyszywanie guzików i wiele innych. W krótkiej przerwie między zajęciami przedszkolaki zaśpiewały seniorom piosenki i powiedziały krótkie wierszyki. To sympatyczne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Nasi Seniorzy pokazali, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi i lubią aktywnie spędzać czas.

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta w Klubie Słońce była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym.