Dzieci z oddziału Zuchy i Krasnale brały udział w  zajęciach  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia odbyły się w miasteczku  ruchu drogowego.

Dnia 15.10.2019r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Pan Wodorek i superbohaterowie”

W tym spektaklu dzieje się tyle, że aż trudno to opisać. Spektakl jest pełen dobrych żartów, skeczy i czasem tylko nie wiadomo czy to teatr czy kabaret. Zdziwi się każde dziecko, a dorośli będą osłupieni gdy dowiedzą się że prawdziwych Superbohaterów można spotkać w każdym domu

Profesorek Wodorek zaprasza dzieci do swojego laboratorium. Spektakl dotyczy problemów higieny oraz uzależnień więc wezmą w nim udział bakterie, wirusy oraz części ciała, takie jak płuca. Przyjrzymy się z bliska rączkom i zobaczymy czy na pewno są czyste. Okaże się dlaczego ich staranne mycie przed jedzeniem jest takie ważne. Nie mówimy lecz pokazujemy jakie negatywne skutki może wywołać lekkomyślność.

Spektakl jest interakcyjny. Profesorek zaprosi dzieci do stworzenia szalonej orkiestry, która w rockandrollowym stylu rozweseli największego ponuraka. Dzieci dodatkowo będą miały bardzo śmieszne zadanie aktorskie do odegrania w jednej ze scen. W spektaklu występuje dwójka aktorów, pacynki i kolorowe pełne fantazji stroje, które poruszą wyobraźnię. Oprócz oryginalnej autorskiej muzyki i szalonej piosenki, będziemy świadkami wyjątkowo oryginalnej poezji.

8 października nasze przedszkole odwiedzili policjanci, który  przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Dzieci z oddziału Krasnale uczestniczyły w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej pt. " Poznajemy mieszkańców lasów".

Dzieci odwiedziły WORD w Grudziadzu - zostały przeszkolone z zasad bezpiecznego poruszania się na drodze oraz jej okolicach. Dzieci dowiedziały się, dlaczego o zmroku należy zakładać odblaski, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy oraz do czego służą znaki drogowe. Na ułożonym mini miasteczku ruchu drogowego mali użytkownicy dróg mogli także wcielić się w rolę kierowcy, pieszego, a nawet pana policjanta.