Drodzy rodzice, proszę przeczytać swoim dzieciom.

Kochane dzieci!!!

21 marca przyszła do nas Pani Wiosna. Niestety w tym roku nie powitaliśmy jej wspólnie... Mamy jednak dla Was pewną tajemniczą misję do spełnienia. Zamieniamy Was wszystkich w Tropicieli Wiosny, którzy zrealizują wspólnie z rodzicami następujące zadania:

Zwiastuny Wiosny - oglądamy film i uważnie słuchamy opowiadania o wiośnie https://www.youtube.com/watch?v=iG4QBT1ycqc

5-6 latki - Wiosenna łamigłówka - wymyślamy jak największą ilość wyrazów, które kojarzą się nam z wiosną. Zapisujemy je sami lub z pomocą rodziców. Następnie zaznaczamy samogłoski na czerwono zaś spółgłoski na niebiesko.

Pamiętajcie, że każdy Tropiciel jest uważny, pomysłowy i wytrwały. 

W takim razie do boju moi mali, dzielni Tropiciele!!!

Dbajcie o siebie . Życzymy Wam dużo zdrówka!!!


Drodzy Rodzice!
Mamy nadzieję, że czas kwarantanny upływa w zdrowiu a dzieci utrwalają wiadomości, o które prosiliśmy w poprzedniej wiadomości. Zachęcamy aby dzieci w tym czasie korzystały z istniejących w sieci stron edukacyjnych, które uczą poprzez zabawę. Przesyłamy Państwu link do strony, która według nas jest warta polecenia: 
http://www.zyraffa.pl/przedszkolak

Również zachęcamy do zaglądania na naszą stronę, gdzie znajdziecie propozycje zabaw i zadań dla swoich dzieci. Systematycznie będziemy w tej zakładce dodawać nowe propozycje. 

Prosimy uściskać dzieci- otaczamy ciepłymi myślami całe Wasze rodziny życząc dużo zdrówka i licząc na jak najszybsze spotkanie w murach przedszkola.


Drogie dzieci!!!

Pamiętacie nasze zabawy z białymi, czerwonymi i niebieskimi cegiełkami. Z pomocą rodziców wykonajcie zestaw takich cegiełek 10 szt.białych, 10 szt. czerwonych , 10szt. niebieskich. Waszym zadaniem będzie ułożenie za pomocą białych cegiełek schematu wyrazów, które kojarzą wam się z wiosną np. bocian, bazie, krokusy, trawa itp. Następnie na białe cegiełki nakładacie czerwone (samogłoski), niebieskie (spółgłoski). Pokażcie Waszym rodzicom jak super wykonujecie to zadanie i że macie moc:-) Pozdrawiamy 


  Propozycje dla dzieci (proszę skopiować link)

https://drive.google.com/drive/folders/14JKQhsCIGnT5a8T10Y5FmAkw5o84-E_9

https://eduzabawy.com/karty_p

 


 propozycje-zabaw.pdf


Wiosenne drzewko -praca plastyczna. 

Potrzebne materiały : pasek krepy różowej i brązowej, rolka od papieru, zielona kartka od bloku technicznego, ołówek, klej, nożyczki. A więc zaczynamy :-)

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

 

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

 

13 i 14 lutego 2020r., w budynku przy ul. Mastalerza 6, odbył się kiermasz walentynkowy. Rodzice chętnie zaangażowali się w akcję, dostarczając mnóstwo gadżetów

18 lutego 2020r. grupa "Starszaki" odwiedziła Prezydenta Miasta Grudziądza w jego siedzibie przy ul. Ratuszowej 1. Pan Prezydent, Maciej Glamowski, z uśmiechem powitał dzieci, przybijając im "piątki". W swoim gabinecie poczęstował przedszkolaki cukierkami i opowiedział o charakterze swojej pracy. Atmosfera była miła i swobodna, a Pan Prezydent chętnie pozował do zdjęć.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 12.02.2020 r. w przedszkolu przy ul. Łęgi 17 i 13.02.2020 przy ul. Mastalerza 6, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna . Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku wodzirej  zachęcał do śpiewania znanych piosenek. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.