7 listopada obchodziliśmy w przedszkolu 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji odbyła się w naszym przedszkolu akademia patriotyczna. Ponadto dzieci wzbogaciły wiedzę historyczną na temat Polski i Grudziądza poprzez prezentację w formie zajęcia edukacyjnego prowadzonego przez p.Schoenwelda - Kustosza Grudziądzkiego Muzeum. Gościliśmy również żołnierzy z Jednostki Wojskowej 1109. Zaprezentowali przedszkolakom sprzęt wojskowy oraz przybliżyli wiadomości o służbie żołnierzy Wojska Polskiego. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za uświetnienie naszej uroczystości.

Dnia 5 listopada do naszego przedszkola przyjechała Toruńska Filharmonia z koncertem muzycznym pt. "Polska moja Ojczyzna" . Każdy przedszkolak dowiedział się kto to jest patriota i dlaczego Polska jest naszą Ojczyzną. Wspólne dobro to nie tylko nasz kraj, ale i nasze miasto, i nasze przedszkole, i nasze rodziny. To bycie dobrym dla drugiego, szacunek i dbanie o to co mamy najcenniejszego: kulturę, przyrodę, język. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, pomagały rozwiązywać zagadki dotyczące wiedzy o Polsce.

Dzieci z oddziału Zuchy zaczynają swoją przygodę ze szkołą już w przedszkolu. Pierwsze zajęcia odbyły się w świetlicy. Działania te mają na celu przede wszystkim wprowadzenie dzieci w świat edukacji szkolnej tj. zapoznać  z wyglądem budynku - rozmieszczeniem sal i ich przeznaczeniem, wyposażeniem klas, sposobem prowadzenia zajęć lekcyjnych, itp. ale również umożliwienie dzieciom nawiązać przyjaźnie, zapewnić poczucie bezpieczeństwa „pod skrzydłami” starszych kolegów. 

21 października "Zuchy" i "Krasnale" uczestniczyły w spektaklu pt. "Konik Garbusek" w Bibliotece Miejskiej im.W.Kulerskiego w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego - Biblioteka dla każdego.

Dzieci z oddziału "Zuchy" i "Krasnale" brały udział w  zajęciach  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia odbyły się w miasteczku  ruchu drogowego.