Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 9 lutego 2022 r.  Wystrój był bajkowy i niepowtarzalny, wprowadził dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspaniałej zabawy. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Radości przedszkolaków nie było końca, świetnie bawiły się przy rytmach czaczy, samby, walczyka i  innych dziecięcych przebojach, chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez panie konkursach, pląsach, grach sprawnościowych i zabawach muzyczno- ruchowych. Kolorowe pociągi, tańce z balonami i pomponami, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek, w poszczególnych salach można było spotkać: wróżki, księżniczki, delikatne motylki, pszczółki, kotki, rycerzy, indian, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas prezentacji wyjątkowych strojów, wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali przebrania kolegów i koleżanek, odgadując bajkowych bohaterów.  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, spędziły czas w miłej, bajecznej atmosferze. To ich energia i gotowość sprawiły, że tegoroczny karnawał zostanie  w pamięci na długo.  Radość dziecka, jego uśmiech to dla nas najwyższa ocena i bardzo się cieszymy, że udał się nam bal na ponad sto par.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 

  

 

 

Budynek przy ul. Mastalerza

Wszystkie grupy z budynku przy ul. Mastalerza wzięły udział w zbiórce dla podopiecznych Ośrodka Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie. Przekazano zgromadzone maskotki, koce oraz karmę. Otrzymaliśmy podziękowanie od Ośrodka.

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z Panią Dyrektor i personelem placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

 

 

HYMN ul. Łęgi   https://youtu.be/nKkPH5IMRsg

 

HYMN ul. Mastalerza   https://youtu.be/CFmpuLhXrKM

Na zebraniu Rady Rodziców ustalono następujące sprawy:

Wigilia Przedszkolna 

oddział "0" przy SP nr 20    14 grudnia

ul. Łęgi 17    16 grudnia

ul. Mastalerza 6   17 grudnia

 

Bal Karnawałowy

ul. Łęgi 17  9 luty

ul. Mastalerza 6   10 luty

 

Po konsultacji z Radą Rodziców oraz Sanepidem, dzieci wracają do mycia zębów w przedszkolu. Prosimy o przynoszenie kubeczków, pasty oraz szczoteczki ze specjalną nasadką, chroniącą szczoteczkę - oczywiście wszystko podpisane. 

Skład Rady Rodziców w zakładce RADA RODZICÓW.