O cieple i rozsądnym z niego korzystaniu rozmawiały przedszkolaki z przedstawicielami OPEC Grudziądz w ramach "Lekcji ciepła". To już kolejne nasze spotkanie, na których poszerzaliśmy swoją wiedzę w obszarze edukacji ekologicznej. Poruszone były kwestie związane z produkcją i oszczędzaniem energii czy też powstawania zanieczyszczeń powietrza. Dziękujemy pracownikom OPEC Grudziądz za poszerzenie i utrwalenie wiedzy w tym temacie! 

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

 

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.


Wszędzie sami przebierańcy,

Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo, kto jest kim...

 

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.
                       

autor: Zbigniew Dmitroca

 

13 grudnia 2023 roku w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu grupy 6-latków. "Zuchy" przeniosły widownię w czasy sprzed dwóch tysięcy lat, wcielając się w role najświętszej rodziny, aniołków, górali oraz królów. Mali artyści z dużym zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Świąteczny nastój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolakom należą się ogromne pochwały i brawa!! Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych. lecz wzmacniają serdeczne relacje między nimi :) 

5 grudnia dzieci z grup: "Smerfy", "Krasnale" i "Zuchy" wybrały się do kina na bajkę pt. "Trolle3". Przedszkolaki z zainteresowaniem zasiadły na fotelach i oglądały kolejną część znanego już im z poprzednich części filmu animowanego - "Trolle" :) To był bardzo udany dzień. 

Edukacyjne warsztaty pszczelarskie, podczas których przedszkolaki dowiedziały się wiele fascynujących informacji o życiu pszczół. Dzieci mogły posmakować miodku, wybrać formę na świeczkę wykonaną z wosku pszczelego, którą później zabrały do domu. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał także odznakę i pamiątkową papierową pszczółkę. Serdecznie dziękujemy za wartościowe zajęcia!