Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grudziądzu zaprasza do zapoznania się z kampanią  „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”. Kampania ma charakter informacyjno-edukacyjny, skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest pomoc rodzicom w bezpiecznym wprowadzaniu dzieci w świat cybermediów.

Na stronie kampanii https://pierwszekroki.net/  znaleźć można wiele interesujących i przydatnych artykułów na temat zaleceń specjalistów, badań, rozwijania rodzinnych zasobów i in. Przygotowano też multimedialne materiały dla rodziców i wychowawców. Szczególnie polecamy film, w którym omówiono rodzinne zasady bezpiecznego używania cyberurządzeń przez dzieci w wieku przedszkolnym.

 

W czwartkowy poranek policjanci z KMP Grudziądz wraz z psami służbowymi udali się na spotkanie z dziećmi do przedszkola przy ul. Mastalerza. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, przybliżali dzieciom wizerunek i zadania policjanta, by oswoić ich z mundurowymi aby w razie potrzeby nie bały się prosić o pomoc. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami na różne tematy i odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania.

Największą atrakcją u maluchów wzbudziły psy. Ich przewodnicy opowiedzieli dzieciom o zadaniach czworonogów, a także przypominali o zasadach jakie trzeba przestrzegać w obecności psów. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia umiejętności policyjnych czworonogów. Dzieciom pies do zadań specjalnych spodobał się na tyle, że każdy chciał go pogłaskać.

W tegorocznym Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym nasze przedszkole reprezentowała najstarsza grupa - "Zuchy". Przedszkolaki rozpoczęły swój występ od znanej piosenki - "The Time Of My Life" - nogi same rwały się do tańca! Nie zabrakło także prawdziwego, pełnego energii rock and rolla, jak również chwil wzruszeń - szczególnie ze strony najbliższych, którzy tego dnia byli naszą widownią. Gratulujemy "Zuchom" pięknego występu :) 

Tym razem tematem naszego spotkania była EKOLOGIA. Jak zawsze było dużo śmiechu, muzyki a nawet tańców! Dziękujemy! 

ul. Łęgi 17

ul. Mastalerza 6