„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, Tam ludzie dobre serca mają, …”

Muzyka zawsze była i będzie nieodzownym elementem wszelkiego świętowania. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadza zawsze atmosferę jedności i radości.

16 stycznia w naszym przedszkolu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu mamy Malwiny z grupy „Zuchy” oraz rodziców Pauliny z grupy „Krasnale”. Ten muzyczny dialog międzypokoleniowy, dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i radości, i zapewne na długo zapadnie w pamięć wszystkich uczestników.  Dziękujemy!!!

Dnia 20.12.2019r. nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy z Grudziądza, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Pokazali również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć jak wygląda mundur, lizak, kajdanki. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Na koniec spotkania dzieci i nauczyciele podziękowali Strażnikom za złożoną wizytę i zaprosili na kolejną. Przedszkolaki w nagrodę dostały od naszych gości kolorowanki utrwalające wiadomości z przeprowadzonej prelekcji.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia oraz występ dzieci z oddziału "Zuchy" (ul.Łęgi 17) "Starszaki" (ul.Mastalerza 6).Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, składały sobie życzeń oraz zjadły wspólny wigilijny obiad.Oczywiście nie zabrakło  spotkania z Gwiazdorem a tym samym prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.

Dzieci z oddziału "Krasnale" brały udział w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej pt. "Czy sarna jest żoną jelenia?".

11 grudnia w CKT w Grudziądzu odbył się Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej. „ŚPIEWAJMY I GRAJMY MU…”. Organizatorem konkursu był Centrum Kultury Teatr, Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wydział Edukacji oraz Urząd Miejski w Grudziądzu pod patronatem Prezydenta Miasta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego. Na konkurs zgłosiło się około stu uczestników. Nasze przedszkole reprezentowały trzy dziewczynki: Alicja, Agata oraz Malwina. Malwina zajęła III miejsce. Gratulujemy wspaniałego występu.