W grudniu w naszym przedszkolu przy ul. Łęgi 17 oraz przy ul. Mastalerza 6 odbył się kiermasz świąteczny. Rodzice bardzo chętnie zaangażowali się zarówno w przygotowanie świątecznych niespodzianek jak i w ich zakup. Bardzo dziękujemy za udział w kiermaszu.

Drodzy darczyńcy zakończyliśmy akcję zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w Grudziądzu. W imieniu całej psiej i kociej ekipy składamy serdeczne podziękowania za zorganizowanie zbiórki dla zwierząt. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni dzieciom, rodzicom oraz każdemu z osobna za wsparcie naszych podopiecznych miseczką jedzenia oraz zabawkami. Dzięki Wam przekonaliśmy się, że istnieją jeszcze życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym los braci mniejszych nie jest nam obojętny.

W ramach współpracy z "Fundacją Polskie Wartości" w naszym przedszkolu odbyła się akcja charytatywna "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Celem była pomoc naszym rodakom zza wschodniej granicy. Zgromadzone dary trafiają do ludzi, którzy są ogromnie wdzięczni i czekają nie na sam prezent, ale na Dowód Pamięci - ks. Maciej Szulc. Dziękujemy wszystkim Rodzinom za okazane serca i ogromne wsparcie. Udział w akcji to wspaniała lekcja dobra dla dzieci i nas samych.

W listopadzie odbył się w naszym przedszkolu konkurs na Kreatywną zabawkę, którą przygotowały dzieci z rodzicami. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do przedszkola przy ul. Łęgi 17 wpłynęło 23 prac, ul. Mastalerza 6 wpłynęło 37 prac. Jury wyłoniło 3 główne miejsca. Pozostali uczestnicy za swoje prace otrzymali wyróżnienia. Wszystkim gratulujemy pomysłów.

Dzień pluszowego misia

W naszym przedszkolu 25 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! ”Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy przedstawienie o prawach dziecka  udziałem pacynek. Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.