Dnia 12 listopada 2019 r. "Starszaki" były z wizytą w Bibliotece i Czytelni gdzie odbywały się zajęcia edukacyjne.

W ramach współpracy ze Szkoła Podstawową nr 20 "Starszaki" poznały boiska szkolne i aktywnie spędziły czas korzystając ze sprzętu i gier planszowych.

W ramach podnoszenia zdolności manualnych i usprawniania motoryki małej i dużej dnia 07.11.2019r. dzieci z grupy ul. Mastalerza 6 - "STARSZAKI" , ul. Łęgi 17-  "KRASNALE", "SMERFY", "ZUCHY" wzięły udział w zabawach grafomotorycznych pt. "Ręce duże, małe robią prace doskonałe"

8 listopada o godz.11:11 wspólnie z innymi placówkami oświatowymi, nasze dzieci zaśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Wyraziły w ten sposób radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju, dając wyraz dumy bycia Polakiem.

Dzieci z grupy "ZUCHY" oraz "STARSZAKI"  reprezentowały nasze przedszkole na Rynku Głównym w Grudziądzu. Z dumą wśród mieszkańców Grudziądza, "Zuchy" odśpiewały hymn Polski.

7 listopada obchodziliśmy w przedszkolu 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji odbyła się w naszym przedszkolu akademia patriotyczna. Ponadto dzieci wzbogaciły wiedzę historyczną na temat Polski i Grudziądza poprzez prezentację w formie zajęcia edukacyjnego prowadzonego przez p.Schoenwelda - Kustosza Grudziądzkiego Muzeum. Gościliśmy również żołnierzy z Jednostki Wojskowej 1109. Zaprezentowali przedszkolakom sprzęt wojskowy oraz przybliżyli wiadomości o służbie żołnierzy Wojska Polskiego. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za uświetnienie naszej uroczystości.