Wspólne zabawy na placu zabaw wykonanego z odpadów np. opony, rura PCV; zapoznanie dzieci z procesem sortowania; uświadomienie dzieciom znaczenia segregacji śmieci. Piknik na świeżym powietrzu. Super zabawa!!!

Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Panie nauczycielki porwały naszych milusińskich w magiczną podróż  do indiańskiej wioski i na przedstawienie w wykonaniu "Starszaków" „Spotkanie bajek”. Dzieci bawiły się wspaniale.
Dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy z chustą animacyjną, konkursy, tańce przy muzyce, zajęcia sportowe. Nie zabrakło też wesołego spaceru i zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie przypadło dzieciom do gustu tworzenie pięknych malunków na chodniku kolorowymi kredami .Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą, słodką niespodziankę. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech i  wspomnienia pozostaną na długo.

Grupa Skrzaty odwiedziła Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Grudziądzu

15 maja 2019r. dzieci z grupy "Smerfy" uczestniczyły w wycieczce do Laboratorium Wodociągów Miejskich w Grudziądzu. W tym miejscu dokonywane są analizy wody, ścieków i osadów ściekowych. Jest to bardzo nowocześnie wyposażone laboratorium. Dzieci szczególnie zwróciły uwagę na wszechobecną sterylność w pomieszczeniach oraz zachowane warunki bezpieczeństwa pracy. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały i wykonały doświadczenia z wodą pod opieką pracowników. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety.

16 maja mieliśmy przyjemność gościć w Miejskim Przedszkolu "RZĄDZ" zawodników Olimpia Grudziądz - Marcina Kaczmarek i Damiana Ciechanowskiego oraz klubową maskotka Gieksik. Dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie, zabawa była przednia. Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć na oficjalnej stronie -  Facebooku OLIMPIA GRUDZIĄDZ