8 października nasze przedszkole odwiedzili policjanci, który  przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Dzieci z oddziału "Krasnale" uczestniczyły w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej pt. " Poznajemy mieszkańców lasów".

Dzieci odwiedziły WORD w Grudziadzu - zostały przeszkolone z zasad bezpiecznego poruszania się na drodze oraz jej okolicach. Dzieci dowiedziały się, dlaczego o zmroku należy zakładać odblaski, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy oraz do czego służą znaki drogowe. Na ułożonym mini miasteczku ruchu drogowego mali użytkownicy dróg mogli także wcielić się w rolę kierowcy, pieszego, a nawet pana policjanta.

Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Przedszkolaka pragniemy złożyć życzenia: zdrowia, szczęścia oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Dzieciństwo to piękny okres w życiu człowieka. Oby trwał jak najdłużej i składał się wyłącznie z wyjątkowych chwil, pełnych radości, miłości i beztroski. Niech uśmiech z Waszych twarzy nigdy nie znika. aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

 

list.pdf