Dzień pluszowego misia

W naszym przedszkolu 25 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! ”Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy przedstawienie o prawach dziecka  udziałem pacynek. Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Dnia 12 listopada 2019 r. "Starszaki" były z wizytą w Bibliotece i Czytelni gdzie odbywały się zajęcia edukacyjne.

W ramach współpracy ze Szkoła Podstawową nr 20 "Starszaki" poznały boiska szkolne i aktywnie spędziły czas korzystając ze sprzętu i gier planszowych.

W ramach podnoszenia zdolności manualnych i usprawniania motoryki małej i dużej dnia 07.11.2019r. dzieci z grupy ul. Mastalerza 6 - "STARSZAKI" , ul. Łęgi 17-  "KRASNALE", "SMERFY", "ZUCHY" wzięły udział w zabawach grafomotorycznych pt. "Ręce duże, małe robią prace doskonałe"

8 listopada o godz.11:11 wspólnie z innymi placówkami oświatowymi, nasze dzieci zaśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Wyraziły w ten sposób radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju, dając wyraz dumy bycia Polakiem.

Dzieci z grupy "ZUCHY" oraz "STARSZAKI"  reprezentowały nasze przedszkole na Rynku Głównym w Grudziądzu. Z dumą wśród mieszkańców Grudziądza, "Zuchy" odśpiewały hymn Polski.