Dnia 28marca  grupa Pszczoły  wraz z panią Hanią wybrała się na wycieczkę do Przychodni Weterynaryjnej „Nad Wisłą”.  Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia.

Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazała jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pani weterynarz opowiedziała do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Dzieci poznały urządzenie do badania USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Przedszkolaki pięknie dziękują za spotkanie!

Konkurs fotograficzno-ekologiczny "Mój Grudziądz"

Laureaci konkursu :

Zuzia gr. Kurczaki

Filip gr. Pszczoły

Klara gr.Pszczoły

Alicja gr. Pszczoły

Maja gr.Pszczoły

Oliwia gr.Pszczoły

Antonina gr.Pszczoły

Maja P. gr Krasnale

Julian gr.Krasnale

Jednogłośnie jury uznało, że wszystkie wyżej wymienione dzieci otrzymały pierwsze miejsce. Gratulujemy !!!

21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, żółto lub czerwono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką wiosenną- Święto Bociana. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Nasze przedszkole otrzymało certyfikat "Chronimy Dzieci"

Certyfikat  przyznawany jest w ramach ogólnopolskiego programu certyfikowania placówek edukacyjnych realizujących politykę ochrony dzieci przed przemocą. W ramach Rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” realizuje go Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, wojewódzkimi kuratoriami oświaty, wieloma partnerskimi organizacjami i instytucjami w całej Polsce oraz Fundacją Orange wspierającą działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. 

Przedszkolaki z osiedla Rządz dowiedziały się, jak prawidłowo dbać o środowisko. Okazuje się, że robić to mogą nie tylko dorośli, ale i dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach prelekcji prowadzonych przez Zespół ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej.Czym jest środowisko, jak w prosty sposób małe dzieci same mogą o nie zadbać, wreszcie jak prawidłowo segregować śmieci – na te i inne pytania odpowiedzi padły dzisiaj (5 marca) w dwóch filiach Przedszkola Miejskiego „Rządz”. Maluchy popisały się dużą wiedzą i znajomością tematu, pilnie słuchały też wskazówek przekazywanych przez strażników.W dwóch prelekcjach dotyczących tematu „Dbam o środowisko” uczestniczyło około 160 dzieci w wieku 3-6 lat.