Grupa Skrzaty odwiedziła Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Grudziądzu

15 maja 2019r. dzieci z grupy "Smerfy" uczestniczyły w wycieczce do Laboratorium Wodociągów Miejskich w Grudziądzu. W tym miejscu dokonywane są analizy wody, ścieków i osadów ściekowych. Jest to bardzo nowocześnie wyposażone laboratorium. Dzieci szczególnie zwróciły uwagę na wszechobecną sterylność w pomieszczeniach oraz zachowane warunki bezpieczeństwa pracy. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały i wykonały doświadczenia z wodą pod opieką pracowników. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety.

16 maja mieliśmy przyjemność gościć w Miejskim Przedszkolu "RZĄDZ" zawodników Olimpia Grudziądz - Marcina Kaczmarek i Damiana Ciechanowskiego oraz klubową maskotka Gieksik. Dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie, zabawa była przednia. Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć na oficjalnej stronie -  Facebooku OLIMPIA GRUDZIĄDZ

16 maja nasze przedszkole odwiedzili piłkarze z Olimpii Grudziądz. Opowiedzieli o swojej pracy i przytoczyli kilka ważnych informacji dotyczących klubu. Zagrali z dziećmi w piłkę, a maskotka klubowa Gieksik zabawiał dzieci swoją postacią.

Samodzielne eksperymentowanie i wykonywanie doświadczeń to fascynująca, a zarazem pouczająca przygoda dla każdego dziecka. 15 maja dzieci z oddziału „Krasnale”  wstąpili do Akademii kropelkowego mokradełka, w którą przemienił się Dział dla Dzieci i Młodzieży. Warsztaty edukacyjne stały się ekscytującą wodną przygodą, procentującą zdobyciem wiedzy oraz odkryciem wielu zagadek. Pod czujnym okiem bibliotekarza, uczestnicy wykonali doświadczenia takie jak: uciekający pieprz, tańczące rodzynki, kolorowy talerzyk, magiczny ziemniak, niepękające bańki. To ostatnie wzbudziło u dzieci najwięcej radości. Każdy chciał pobawić się swoją supermocną bańką mydlaną i zapamiętać przepis na stworzenie płynu o niesamowitych właściwościach. Na zajęciach nie mogło oczywiście zabraknąć literackiego akcentu, jakim było wysłuchanie utworu M. Terlikowskiej pt. "Przygody kropli wody".