Konkurs fotograficzno-ekologiczny "Mój Grudziądz"

Laureaci konkursu :

Zuzia gr. Kurczaki

Filip gr. Pszczoły

Klara gr.Pszczoły

Alicja gr. Pszczoły

Maja gr.Pszczoły

Oliwia gr.Pszczoły

Antonina gr.Pszczoły

Maja P. gr Krasnale

Julian gr.Krasnale

Jednogłośnie jury uznało, że wszystkie wyżej wymienione dzieci otrzymały pierwsze miejsce. Gratulujemy !!!

21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, żółto lub czerwono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką wiosenną- Święto Bociana. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Nasze przedszkole otrzymało certyfikat "Chronimy Dzieci"

Certyfikat  przyznawany jest w ramach ogólnopolskiego programu certyfikowania placówek edukacyjnych realizujących politykę ochrony dzieci przed przemocą. W ramach Rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” realizuje go Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, wojewódzkimi kuratoriami oświaty, wieloma partnerskimi organizacjami i instytucjami w całej Polsce oraz Fundacją Orange wspierającą działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. 

Przedszkolaki z osiedla Rządz dowiedziały się, jak prawidłowo dbać o środowisko. Okazuje się, że robić to mogą nie tylko dorośli, ale i dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach prelekcji prowadzonych przez Zespół ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej.Czym jest środowisko, jak w prosty sposób małe dzieci same mogą o nie zadbać, wreszcie jak prawidłowo segregować śmieci – na te i inne pytania odpowiedzi padły dzisiaj (5 marca) w dwóch filiach Przedszkola Miejskiego „Rządz”. Maluchy popisały się dużą wiedzą i znajomością tematu, pilnie słuchały też wskazówek przekazywanych przez strażników.W dwóch prelekcjach dotyczących tematu „Dbam o środowisko” uczestniczyło około 160 dzieci w wieku 3-6 lat.

 

 

Dnia 11.03.2019 r. Studio Artystyczne ARENA  z Białegostoku przedstawiło sztukę  ,,Kto ty jesteś? -Polak mały." Spektakl miał charakter patriotyczny. Dzieci mogły posłuchać wierszy patriotycznych, hymnu polskiego, zobaczyć fragment odtańczonego poloneza, a także poznać kilka polskich legend, oglądając następujące inscenizacje: ,,O Lechu, Czechu i Rusie" i ,,O Smoku Wawelskim." Aktorzy w sposób przystępny dla dzieci opowiedzieli bardzo skomplikowane dzieje naszej Ojczyzny. Podczas spektaklu dzieci wykazywały się znajomością niektórych miejsc na mapie Polski. To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii dla każdego z nas, szczególnie w roku, kiedy obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości.